Azteb

دستگاه اکسیژن ساز برای چه افرادی کاربرد دارد؟

نویسنده HostiranAdmin 2020-03-18 15:28:57 0 نظر راهنما,

 

شناخت دستگاه اکسیژن ساز و نحوه عملکرد آن، به طور نسبی مزایای استفاده از این دستگاه را مشخص می‌کند. اما در ادامه شما را با فواید این دستگاه بیشتر آشنا خواهیم کرد و موارد استفاده از آن را خواهیم گفت.

 

 

فواید دستگاه اکسیژن ساز

 

دستگاه اکسیژن ساز فواید بسیاری برای بدن دارد؛ از جمله:

- گردش خون سالمندان و کودکان را تنظیم می‌کند و باعث کاهش بیماری‌های قلبی و عروقی می‌گردد.

- با تولید اکسیژن از افزایش فشار خون جلوگیری کرده و با بیماری‌هایی مانند آسم و سایر مشکلات تنفسی مبارزه می‌کند.

- جریان خون را به خوبی به بافت‌های بدن می‌رساند.

- اگر شما هم به سلامت پوست خود اهمیت می‌دهید، می‌توانید با استفاده از دستگاه اکسیژن ساز، پوستی زیبا و شفاف داشته باشید. چرا که این دستگاه شما را از استرس‌ها و تنش‌های روزمره دور می‌کند و با تاخیر در روند پیری به سلامت پوست شما کمک می‌کند.

- با تولید اکسیژن فشار بالا، حباب‌های موجود در رگ‌ها را، که مانع از رسیدن اکسیژن و خون به اعضای حیاتی بدن ‌می‌گردند و منجر به آمبولی می‌شوند، کوچک می‌کند و سیستم خون رسانی بدن را به حالت نرمال برمی‌گرداند. با این عملکرد، از بروز آمبولی جلوگیری می‌شود.

 

 

دستگاه اکسیژن ساز برای چه افرادی کاربرد دارد؟

 

افراد بسته به سیستم بدنی متفاوت‌ و در حالت‌های مختلف به میزان اکسیژن متفاوتی نیاز دارند. بعضی از آن‌ها ممکن است تنها هنگام تحرک به اکسیژن بیشتری نیاز داشته باشند و بعضی دیگر در تمام ساعات روز. پزشکان با بررسی و آزمایش از افراد، می‌توانند میزان اکسیژن مورد نیاز بدن آن‌ها را تشخیص دهند. به طور کلی، میزان دریافت اکسیژن به نیاز بدن و شیوه‌ی زندگی‌ شما بستگی دارد. اما به طور خاص، دستگاه اکسیژن ساز به افراد سیگاری کمک می‌کند عملکرد نرمال ریه‌ و شش‌های آسیب دیده‌شان را بازگردانند. خانم‌های باردار با استفاده از دستگاه اکسیژن ساز می‌توانند به رشد و سلامت سیستم عصبی جنین کمک کنند. اما معمولا استفاده از این دستگاه زمانی حیاتی می‌شود که بیمار در شرابط خاص نیازمند اکسیژن باشد. استفاده از دستگاه اکسیژن ساز بهترین گزینه برای بیماران با نارسایی تنفسی است که توانایی جذب اکسیژن هوا را ندارند. این افراد با دریافت اکسیژن خالص از این دستگاه و دریافت اکسیژن محلول در خون‌ خود می‌توانند به زندگی عادی خود ادامه دهند. پزشکان استفاده از دستگاه اکسیژن ساز را برای افراد با بیماری‌های برونشیت، نارسایی احتقانی قلب، انسداد ریه، فیبروز کیستیک، امفیزم، سرطان ریه، آپنه خواب و ذات الریه توصیه می‌کنند.

 

بیشتربدانید:

 

 

برچسب ها: اکسیژن ساز

افزودن نظر