Azteb

انواع دستگاه اکسیژن ساز

نویسنده HostiranAdmin 2020-04-05 15:42:11 0 نظر

 

 

انواع دستگاه اکسیژن ساز را می‌توان بر اساس شکل ظاهری و موارد استفاده از آن‌ها طبقه‌بندی کرد. در ادامه به هر یک از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 

 

دستگاه اکسیژن ساز خانگی

 

یکی از پرفروش‌ترین انواع دستگاه‌های اکسیژن ساز، دستگاه اکسیژن ساز خانگی است که اغلب نوع ثابت آن در فروشگاه‌ها وجود دارد و با برق شهری کار می‌کند. در زیر دستگاه اکسیژن ساز خانگی ایستا یا ثابت، چرخ‌های کوچکی تعبیه شده تا امکان حمل و نقل و جا‌به‌جایی دستگاه را آسان کند و بتوان به راحتی آن را به محل مورد نظر منتقل کرد. این دستگاه به دو شکل پالسی (متقاطع) و مداوم اکسیژن تولید می‌کند. کارکرد پالسی این دستگاه به این صورت است که در طی فاصله زمانی مشخص، به صورت مقطعی، میزان اکسیژن معینی تولید می‌کند. در حالی که در شیوه‌ی مداوم، اکسیژن بدون وقفه و یکسره توسط دستگاه تولید می‌شود. این دستگاه‌ها با ظرفیت‌های ۳، ۵، ۸ و ۱۰ لیتری وجود دارند که می‌توانید با توصیه پزشک، نوع مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

 

 

دستگاه اکسیژن ساز دستی

 

اکسیژن ساز خانگی پرتابل (دستی) یا قابل حمل، یکی دیگر از انواع دستگاه‌های اکسیژن ساز خانگی است. دستگاه اکسیژن ساز پرتابل یا دستی با وزن کمتر و اندازه‌ی کوچک‌تر نسبت به نوع ثابت آن، معمولا اکسیژن را تنها به صورت پالسی تولید می‌کنند و می‌توان اکسیژن حاصل از آن را به صورت دستی از طریق صفحه کنترل دستگاه تنظیم کرد. اکسیژن ساز پرتابل شارژی می‌تواند تا ۸ ساعت شارژ را نگه دارد و اکسیژن تولید کند. دستگاه‌های اکسیژن ساز پرتابل از طریق سنسور، دم و بازدم بیمار را تشخیص می‌دهد، هنگام دم اکسیژن را به بیمار می‌رسانند و در بازدم، مونو اکسید کربن را خارج می‌کند. این دستگاه‌ها با توجه به نیاز افراد در اندازه‌ها و با ظرفیت‌های متفاوت تولید می‌شوند. دستگاه اکسیژن ساز جیبی یا اکسیژن ساز همراه از جمله دستگاه‌های اکسیژن ساز پرتابل هستند که می‌توان همیشه آن‌ها را در دسترس داشت و از آن‌ها استفاده کرد. کسانی که به دنبال اکسیژن ساز خانگی ارزان هستند می‌توانند اکسیژن ساز خانگی پرتابل را تهیه کنند. امروزه بهترین دستگاه اکسیژن ساز ایرانی با برندهای مختلف نیاز افراد را تامین می‌کنند.

 

 

دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی

 

این نوع دستگاه در محیط‌ بیمارستان که به وجود اکسیژن خالص با توجه به سیستم تنفسی بیماران به صورت مداوم نیاز است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا در بخش‌های مختلف بیمارستان‌ها لوله‌های انتقال اکسیژن دیده می‌شود. استفاده از این دستگاه هزینه‌ی استفاده از کپسول‌های گران قیمت اکسیژن را کاهش داده و اکسیژن مورد نیاز را یا ارزان‌ترین قیمت برای بیماران تولید می‌کند.

بیشتربدانید:

 

افزودن نظر