Azteb

ساکشن مراقبتهای ویژه

ساکشن مراقبتهای ویژه

ساکشن مراقبت های ویژه

ساکشن مراقبت های ویژه از تجهیزاتی است که کاربرد های بسیاری در بخش های گوناگون مراکز درمانی دارد. برخی از کاربرد های این وسیله تخلیه یا خروج موادی مانند انواع ترشحات و مایعات بدن مثل بزاق، مخاط، خون، خونابه، استفراغ و حتی بافت بدن، گاز و استخوان هستند. انواع مختلفی از دستگاه های ساکشن در بخش مراقبت های ویژه وجود دارند که از آن ها بیشتر در بیمارانی استفاده می شود که به دستگاه های کمک تنفسی متصل هستند. در این بیماران از ساکشن برای تخلیهی لولهی تنفسی یا تیوب از انواع ترشحات استفاده می شود. یکی از الزامات یک دستگاه ساکشن خوب، قدرت مکش بالاست زیرا عملکرد آن مثل جاروبرقی با استفاده از مکش از طریق ایجاد خلاء است.  علاوه بر این از دستگاه ساکشن در عمل های جراحی، هنگام ریکاوری، تخلیه ی ترشحات ریوی و خونی، پس از خون ریزی مغزی و بسیاری از موارد دیگر استفاده می شود.

راه های هوایی فوقانی، هوایی که ما تنفس می کنیم را گرم، تمیز، نرم و مرطوب می کنند. ساکشن کردن به تسهیل تنفس از طریق تخلیهی مخاط از داخل لوله ی تنفسی کمک می کند تا بیمار بتواند راحت تر نفس بکشد. همچنین ترشحات باقی مانده در لوله ممکن است آلوده شوند و منجر به عفونت در قفسه ی سینهی بیماران شوند، از این را پاکسازی آن ها با دستگاه ساکشن ضروری است.

انواع دستگاه ساکشن

دستگاه ساکشن به طور کل در دو نوع ثابت و قابل حمل طراحی می شود که هر کدام از آن ها بسته به نوع کاربرد می تواند دارای انواع مختلفی باشد که میزان خلاء نیز در آن ها متفاوت ست.. انواع متفاوت ماشین ساکشن شامل دوا روغنی، دیافراگمی و سیلندر-پیستونی است که رایج ترین آن ها نوع سیلندر پیستونی است. با این حال اجزای اصلی دستگاه ساکشن شامل موتور، مولد فشار منفی، پمپ مکش یا وکیوم، فیلتر تصفیه، مخزن جمع آوری برای مواد آسپیره شده، کاتتر ساکشن و سر ساکشن می شوند.

کاربرد

یکی از کاربرد های دستگاه ساکشن بیرون کشیدن انواع چرک و مخاطی است که ممکن است منجر به انسداد در راه هوایی بیمار شده باشد. علاوه بر این می توان از این دستگاه برای تمیز نگاه داشتن محل زخم و بیرون کشیدن ترشحات ریوی و خونی استفاده کرد. این ها تنها برخی از کاربرد های دستگاه ساکشن جراحی اند که آن را به یکی از وسایل حیاتی در بخش مراقبت های ویژه تبدیل می کند.  برخی از مواردی که می بایست هنگام خرید دستگاه ساکشن به آن ها توجه شود شامل توان دستگاه، ظرفیت آن و جنس دستگاه می شود.

شرکت های تولید کننده

برخی از شرکت های تولید کننده ی دستگاه ساکشن عبارتند از:

  • Clements (ساخت کشور آلمان)
  • Hirtz (ساخت کشور آلمان)
  • Escman (ساخت کشور آلمان)
  • Weinmann (ساخت کشور آلمان)
  • Yuwell (ساخت کشور چین)


نمایش:
مرتب کردن بر اساس:

ساکشن جراحی دو شیشه یوول Yuwell 7A-23B

دستگاه ساکشن دو شیشه پایه بلند برند yuwell مدل 7A-23B :دستگاه ساکشن دو شیشه بلند برند yuwell مدل 7A-..

0تومان

ساکشن جراحی دو شیشه یوول Yuwell 7A-23D

دستگاه ساکشن دو شیشه پایه کوتاه برند yuwell مدل 7A-23D :دستگاه ساکشن دو شیشه کوتاه برند yuwell مدل 7..

0تومان

ساکشن Suction 3A

ساخت کشور ایتالیابا قدرت مکش بالاقابل استفاده در آمبولانس و کلینیک و بیمارستان و منزلدارای چراغ جلوی..

0تومان

ساکشن جراحی DTA

ساکشن جراحی DTAساخت کشور تایواندارای فلوی مکش تا 40 لیتر در دقیقهدارای ترالی مخصوصدارای پدال مخصوص ق..

0تومان

ساکشن جراحی CLEMENTS HIVACCUM

ساکشن جراحی چهر شیشه میزان مکش تا 80 لیتر در دقیقه درجه خلا 0.9 بار ساخت کشور المان قابل ..

0تومان

ساکشن دو شیشه Yuwell 7A-B

دستگاه ساکش خانگی  مارک : Yuwellساخت چیندارای پدال پاییجهت بیماران خانگی و تنفس..

0تومان

ساکشن جراحی مارک ESCMAN

دستگاه ساکشن جراحی مارک ESCHMAN مدل VP45 ساخت آلمان بسیار قوی مخصوص جراحی و لایپو ساکشن..

0تومان