Azteb

وارمر خون اتاق عمل

وارمر خون اتاق عمل

دستگاه وارمر خون

دستگاه وارمر خون که به آن خون گرم کن یا بلاد وارمر (Blood Warmer) هم می گویند، دستگاهی است که از آن برای گرم کردن کیسه خون یا مایعات استفاده می شود. بدین صورت، خون یا مایع مورد نظر قبل از انتقال یا تزریق  به بدن گرم نگاه داشته می شود. در شرایط گوناگونی از دستگاه وارمر خون استفاده می شود، برای مثال بیمارانی که از لحاظ پزشکی شرایط حساسی دارند. همچنین، هنگامی که به یک بیمار آسیب جدی وارد شده و لازم است حجم زیادی از مایعات به بدن او انتقال پیدا کند، از وارمر خون استفاده می شود. پیش از استفاده از این دستگاه، باید آن را روشن کرده و گرم کنیم تا آماده ی استفاده شود و نتیجه ی دلخواه را ارائه دهد.

این دستگاه معمولا در واحدهای اورژانسی، بیمارستان ها، اتاق عمل و بخش مراقبت های ویژه استفاده می شود تا از سرما زدگی یا هیپوترمی (hypothermia) جلوگیری کند. در واقع وارمر خون، دمای خون را تا حد دمای مطلوب (حدوداً دمای بدن که 37 درجه است) گرم نگاه می دارد که انتقال آن برای دریافت کننده ی مایعات سمی و خطرناک نباشد. لازم به ذکر است که متخصصین می توانند در صورت نیاز علاوه بر کنترل دما، میزان سرعت انتقال مایعات را نیز تنظیم کنند.

دستگاه وارمر خون معمولا در شرایطی استفاده می شود که بیش از 50 درصد حجم مایعات درون بدن بیمار قرار است از طریق انتقال مایعات جا به جا شود یا به بیماری پی در پی خون تزریق شود. همچنین در هنگام جراحی ها که ممکن است چندین واحد خون استفاده شود از blood warmer  استفاده می شود تا در اثر انتقال حجم زیاد خون، بیمار دچار سرما زدگی نشود.

نمایش:
مرتب کردن بر اساس:

بلاد وارمر یا وارمر خون Biegler 585

دستگاه BLOOD WARMER BIEGLER 585 :این دستگاه با دقت بسیار بالا ساخت کشور آلمان می باشد. برند بیگلر یک..

0تومان

بلاد وارمر مارک ANIMEC

بلاد وارمر مارک ANIMEC ساخت کمپانی ELTEC ژاپن سبک با کاربری بسیار آسان گرم کننده خون و ست خ..

0تومان