Azteb

دریل جراحی

دریل جراحی

دریل جراحی

تجهیزات پزشکی به طور گسترده ای در حال پیشرفت هستند و شامل ابزار گوناگونی همچون ابزار قدرتی هستند. ابزار قدرتی در واقع ابزاری هستند که از آن ها برای بریدن، شکل دادن، محکم کردن و سوراخ کردن استخوان ها یا بافت بدن در انواع جراحی مثل جراحی مغز و ارتوپد استفاده می شود. این تجهیزات علاوه بر اتاق عمل در بخش های مختلف بیمارستانی مثل اورژانس استفاده می شوند. ابزار قدرتی مثل انواع دریل و اره، بنا بر نوع استفاده در طرح ها و اندازه های متفاوتی عرضه می شوند و به جراح کمک می کنند، در حین عمل های جراحی طولانی خسته نشوند. در نتیجه عمل های جراحی راحت تر و موثر تر انجام شده و کیفیت نتایج جراحی ها به طرز چشم گیری افزایش می یابد.

دریل های برقی که امروزه جایگزین نوع مکانیکی شده اند، سرعت و دقت بیشتری نسبت به نوع قدیم خود دارند و از تکنولوژی هایی مثل انواع موتور سرد کننده در آن ها استفاده می شود تا آسیب کمتری به بافت وارد شود. همچنین، استفاده از آلیاژهای سبک در ساختار این ابزار، کمک می کند در حین جراحی، گرمای کمتری تولید کرده و ارگونومی بهتری داشته باشند.

لازم است، در حین خرید دریل های جراحی عوامل زیر در نظر گرفته شوند:

  • طراحی ابزار
  • نوع عمل جراحی
  • ایمنی ابزار
  •  سهولت استفاده از ابزار با توجه به وزن و ارگونومی

انواع دریل های جراحی

دریل های ارتوپدی به دو دسته ی سبک و سنگین تقسیم بندی می شوند که هر کدام با استفاده از سر های متفاوت، کارکرد های گوناگونی دارند. از ابزار سبک برای جراحی های ظریف در نواحی کوچک مثل دست استفاده می شود، در حالی که از ابزار بزرگ تر برای جراحی روی قسمت های بزرگ بدن استفاده می شود. دریل ها می توانند مکانیکی، برقی، شارژی یا بادی باشند که از هر کدام در جراحی های به خصوصی استفاده می شود. در نوع شارژی معمولا از باتری های لیتیم-یونی استفاده می شود؛ زیرا ماندگار ترند و کیفیت بالایی دارند.


نمایش:
مرتب کردن بر اساس: