3 دلیل برای اینکه همین امروز آپنه خواب را درمان کنید

نویسنده HostiranAdmin 15 دی 1397 0 نظر

آپنه خواب «Sleep Apnea» که با عنوان‌هایی مانند وقفه تنفسی در خواب «Sleep Apnoea» و آپنه خواب انسدادی «Obstructive Sleep Apnea» نیز شناخته می‌شود، یک اختلال نسبتاً شایع خواب است. با وجود این، بسیاری از افرادی که مبتلا به آن هستند، اقدامی برای درمان انجام نمی‌دهند.

دلایل بسیاری برای این عدم توجه وجود دارد. برخی از افرادی که به دنبال درمان این عارضه نیستند ممکن است ماهیت جدی این مسئله را درک نکنند، در حالی که برخی دیگر صرفاً قادر به تشخیص نشانه‌ها نیستند. این برای پزشکان معالج ناامیدکننده است چون آپنه خواب یکی از ساده‌ترین اختلالات خواب برای درمان است به لطف دستگاه‌ های CPAP (فشار جریان هوای همواره مثبت) یا حتی درمان‌های جایگزین.

بنابراین، در این مقاله سه دلیل می‌آوریم که چرا باید همین امروز برای تشخیص و درمان آپنه خواب خود، اقدام کنید.

 

1- آپنه در حین خواب، سلامت کلی شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد

آپنه انسدادی خواب اگر درمان نشود، می‌تواند منجر به بسیاری از عوارض تهدیدکننده در آینده شود که سلامت عمومی شخص را تحت تأثیر قرار می‌دهد. خطراتی که سلامتی را تهدید می‌کنند، عبارت‌اند از؛ نارسایی قلبی، سرطان، دیابت و حتی مرگ. محرومیت از خواب هم‌چنین می‌تواند منجر به افزایش خطراتی مانند تصادف اتومبیل و عوارض بعد از عمل جراحی شود.

از این رو، درمان آپنه انسدادی خواب یکی از عوامل واقعی تهدیدکننده سلامت است که باید جدی در نظر گرفته شود و به‌سرعت تشخیص داده شود.

 

2- شما و شریک زندگی‌تان شب‌ها بهتر می‌خوابید

افراد مبتلا به آپنه انسدادی خواب به‌ندرت از یک خواب خوب شبانه لذت می‌برند. در حقیقت، به دلیل کم بودن میزان اکسیژنی که به مغز شما می‌رسد، بدن مجبور است که بیدار شود تا بتواند نفس بکشد.

اگر مشکل خواب برای شما مسئله مهمی نیست، فقط به خاطر شریک زندگی خود به دنبال کمک برای درمان باشید. اگر شریک زندگی‌تان برای خوابیدن تلاش می‌کند، درمان آپنه خواب می‌تواند فشار موجود بر روابط شما را تسکین دهد.

 

3- بهتر کار می‌کنید

محرومیت از خواب که ناشی از آپنه خواب است، باعث می‌شود نتوانید هنگام کار تمرکز کنید. نیازی به گفتن نیست که این اختلال، می‌تواند بر میزان خوب کار کردن شما تأثیر بگذارد و در مسیر ارتقای شغلی‌تان مشکلاتی ایجاد کند.

در ابتدا ممکن است آپنه در حین خواب مثل یک نگرانی کوچک به نظر برسد، اما خیلی بیشتر از آن است. در نهایت، اگر درمان نشود، می‌تواند بر حوزه‌های مختلف زندگی تأثیر منفی بگذارد، از جمله روابط، کار و سلامت. بنابراین، اگر از وقفه تنفسی در حین خواب رنج می‌برید، یا فکر می‌کنید که به آن مبتلا هستید، همین امروز برای درمان اقدام کنید.

افزودن نظر

شماره تماس
شماره تماس 2