نحوه خرید و فروش تجهیزات پزشکی دست ‌دوم - بخش دوم

نویسنده HostiranAdmin 12 آبان 1397 0 نظر راهنما,

1- درباره تجهیزاتی که در فروش مجدد قیمت بالایی دارند آگاه باشید.

اگر تجهیزات پزشکی شما در شرایط خوبی قرار دارد و هنوز توسط متخصصان پزشکی در حال استفاده است، احتمالاً می‌توانید برای آن یک خریدار پیدا کنید. بااین‌حال، برخی تجهیزات تقاضای بالاتری دارند و باید از اقلامی که دارای قیمت بالایی در فروش مجدد هستند آگاه باشید. قیمت‌های این اقلام ممکن است رقابتی باشد و شما بخواهید هنگام خرید تجهیزات قیمت فروش مجدد آن را تعیین کنید. تجهیزات پزشکی پرطرفدار برای فروش مجدد عبارت است از:

 • صندلی چرخ‌دار
 • دستگاه بیهوشی
 • میزهای جراحی
 • دستگاه الکتروشوک قلب
 • دستگاه‌های تهویه
 • پمپ‌های تزریق و سرنگ
 • مانیتور بیمار
 • انکوباتورها
 • گرم‌کننده نوزادان
 • میکروسکوپ جراحی
 • دستگاه‌های الکتروکاردیوگرام

 

2- تجهیزات را تمیز کنید

قبل از اینکه تجهیزات پزشکی دست‌دوم را به فروش برسانید، باید آن‌ها را تمیز کنید تا تقریباً نو به نظر برسند. برای مثال، اگر در حال فروش یک صندلی چرخ‌دار دست‌دوم هستید، باید از شوینده برای تمیز کردن صندلی استفاده کنید. همچنین چرخ‌ها را باید بشویید و مطمئن شوید که به‌درستی کار می‌کنند.

 • تمیز کردن تجهیزات این اطمینان را حاصل می‌کند که آن‌ها برای فروش در وضعیت خوبی هستند و در تبلیغات هم خوشایند به نظر می‌رسند. همچنین ارزیابی تجهیزات دست‌دومی که تمیز هستند و ظاهر خوبی دارند راحت‌تر است. زمانی که تجهیزات را به فروش می‌رسانید ممکن است در قیمت‌گذاری، میزان استفاده شدن تجهیزات را نیز لحاظ کنید.

 

3- عکس تجهیزات

 پس‌ازاینکه تجهیزات را تمیز کردید و ظاهر آن بهتر به نظر رسید، در زوایای مختلف ۴ الی ۵ عکس خوب از آن بگیرید و از این عکس‌ها برای تبلیغ تجهیزات استفاده کنید.

 • برای گرفتن عکس‌های باکیفیت از یک دوربین دیجیتالی خوب استفاده کنید. اگر بخواهید می‌توانید در عکس از فردی استفاده کنید که در حال به کار گرفتن تجهیزات است، بنابراین می‌توانید نشان دهید که تجهیزات در شرایط خوبی قرار دارند.
 • در مقابل یک پس‌زمینه پارچه‌ای سفید از تجهیزات عکاسی کنید تا به‌راحتی در تصاویر قابل‌مشاهده باشند. تصاویر فقط باید تجهیزات را نشان دهند نه هیچ‌چیز اضافی دیگری را، به‌خصوص اگر آن چیزها برای فروش نیستند. برای راحت دیده شدن تجهیزات از نور مناسب استفاده کنید و برای تصاویر رزولوشن (وضوح) بالا به کار ببرید به‌طوری‌که این تصاویر در تبلیغات آنلاین خوب به نظر برسند.
 • هنگام عکس گرفتن از تجهیزات، مهم است که در تبلیغات به هرگونه آسیب و یا مسئله‌ای که مربوط به تجهیزات است توجه کنید. شما باید از هرگونه خسارت وارده بر روی تجهیزات عکس بگیرید و در تبلیغ تجهیزات خود کاملاً صادق باشید.​

 

4- تجهیزات را به‌صورت آنلاین تبلیغ کنید

چندین سایت آنلاین عمومی مثل eBay.com یا Craigslist.com وجود دارد که به شما امکان می‌دهد کالاهای دست‌دوم خود را با قیمت کم به فروش برسانید؛ همچنین سایت‌هایی مثل medibid.com، dremed.com، disabledgear.com و usedhm.com وجود دارند که مخصوص خریدوفروش تجهیزات پزشکی استفاده‌شده با قیمت‌های کم هستند.

 • همچنین می‌توانید فروم‌های آنلاین مربوط به معلولیت‌های خاص را جستجو کنید و پست تجهیزاتی را قرار دهید که ممکن است برای افراد دارای معلولیت که در این فروم‌ها عضو هستند مفید باشد. به‌این‌ترتیب، مستقیماً برای افرادی که علاقهی بیشتری نسبت به این تجهیزات دارند، تبلیغ می‌کنید.

 

5- برای فروش این تجهیزات در یک فروشگاه دست‌دوم‌فروشی تبلیغ کنید.

بسیاری از فروشگاه‌های لوازم پزشکی برای خرید تجهیزات دست‌دوم پول نقد و یا اعتبار فروشگاهی را به مشتریان پیشنهاد می‌کنند. همچنین می‌توانید تجهیزات را به‌صورت امانی به فروش برسانید و درصد فروش تجهیزات را دریافت کنید.

 به فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی محلی سر بزنید و تجهیزات خود را پیشنهاد دهید. اکثر فروشگاه‌ها بر اساس نیاز و با توجه به شرایط تجهیزات آن‌ها را می‌خرند.

برخی از فروشگاه‌های لوازم پزشکی می‌توانند تجهیزات شکسته را تعمیر و آن‌ها را به تجهیزات قابل‌فروش تبدیل کنند. شاید آن‌ها تجهیزات پزشکی آسیب‌دیده شما را از زیر قیمت فروختن نجات دهند و بگذارند سود بیشتری نصیبتان شود.

 

6- به لوازم پزشکی‌های محدودهی خودتان سر بزنید.

با هر تجهیزات پزشکی که در منطقه‌تان وجود دارد تماس بگیرید و تجهیزات پزشکی دست‌دوم خود را به آن‌ها پیشنهاد دهید. لوازم پزشکی‌هایی که بودجه دولتی دارند ممکن است کمبود تجهیزات داشته باشند و به خرید تجهیزات شما برای کاهش قیمت‌ها تمایل نشان دهند.

 • اگر نمی‌خواهید تجهیزات بزرگ را دنبال خودتان تا لوازم پزشکی‌ها بکشید و فقط آن‌ها بگویند به این تجهیزات نیازی ندارند، بهتر است قبل از اینکه تجهیزات را به محلشان ببرید با آن‌ها تماس بگیرید. عکس‌ها، توضیحات هر یک از اقلام یا قطعات تجهیزات و قیمت‌ها را برای آن‌ها بفرستید تا حس خوبی در مورد شرایط تجهیزاتتان داشته باشند.

 

7- فروشگاه تجهیزات پزشکی دست‌دوم خودتان را داشته باشید.

سروسامان دادن به تجهیزات پزشکی در فروشگاه‌های دست‌دوم‌فروشی ممکن است وقتتان را بگیرد چون لیست کالاهای فروشگاه را باید از فروشندگان دیگر به‌وسیلهی خریدن تجهیزات پزشکی پرطرفدار برای فروش مجدد گردآوری کنید. اگر تعداد زیادی تجهیزات پزشکی دست‌دوم در انبارتان دارید شاید بخواهید فروشگاه دست‌دوم‌فروشی خودتان را راه‌اندازی کنید. این به شما امکان خواهد داد که بیشترین سود را از فروش تجهیزاتتان به دست آورید.

به یاد داشته باشید فروشگاه‌های آنلاین دست‌دوم‌فروشی زیادی برای تجهیزات پزشکی با کالاهای زیاد و بر پایه اعتماد مشتری وجود دارد. شاید بخواهید با اختصاص دادن اجناس پرطرفدار یا اجناس موردنیاز یک گروه خاص، فروشگاه تخصصی تجهیزات پزشکی خودتان را از دیگران متمایز کنید.

برچسب ها: تجهیزات پزشکی

افزودن نظر

شماره تماس
شماره تماس 2